Zarejestruj się | Zaloguj się
0 Lubię to

Pierwsze dni programu Rodzina 500 plus. Uwaga na próby wyłudzeń.

Do końca dnia w niedzielę 3 kwietnia złożono przez internet 170 tys. wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus - poinformowała w TVN24 Anna Streżyńska, minister resortu cyfryzacji. - Pierwsze urzędy już wydały decyzje. Pieniądze są w drodze - dodała.

 

Liczba wniosków cały czas rośnie, choć już nie w takim tempie, jak w piątek. Około jedna trzecia wniosków jest składana drogą elektroniczną.

 

Streżyńska ostrzegła, że na rynku działa już około 150 firm, które próbują wyłudzić pieniądze od osób ubiegających się o pomoc w ramach programu Rodzina 500 plus. - Większość z nich (firm oszustów - przyp. red.) próbuje pobierać opłaty za składanie wniosku, który z mocy prawa jest bezpłatny - mówiła minister i dodała, że oszuści wykorzystują nieznajomość działania systemów internetowych wielu osób.

 

- Przede wszystkim osoby składające wniosek online powinny zwrócić uwagę, jakiego rodzaju kontrakt zawieramy, jeżeli już decydujemy się korzystać z takiej pomocy. Bardzo często okazuje się, że za tymi 10 złotymi za wypełnienie wniosku stoi dodatkowo jakiś kontrakt, który nas wiąże na dłużej np. w postaci usług SMS, które są nam świadczone przez wiele miesięcy. Oszuści wykorzystują to, że nie czytamy umów i śpieszymy się przy wypełnianiu wniosków - wyjaśniła.

 

Program Rodzina 500 plus

 

1 kwietnia ruszył program Rodzina 500 plus. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

 

Wkrótce w rynkuj.pl przegląd ofert kont bankowych dla korzystających z Programu.

 

 

Opublikowane