Zarejestruj się | Zaloguj się
0 Lubię to

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 500 plus z wyrównaniem. Dziś mija termin

Jeszcze tylko dzisiaj rodzice mogą składać wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus, by otrzymać je z wyrównaniem za trzy miesiące czyli od 1 kwietnia. Wnioski można składać bezpośrednio w gminie, wysyłając pocztą lub przez internet za pomocą portalu Empatia, PUE ZUS, ePUAP oraz za pomocą bankowości elektronicznej. 


Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska przypomina, że wnioski składane od jutra (2 lipca) będą oznaczały wypłaty bez wyrównania. Przy przyznawaniu świadczenia z wyrównaniem brana jest pod uwagę data złożenia wniosku. Jeśli rodzice zrobią to dzisiaj i okaże się, że wniosek zawiera błędy, zostaną poproszeni o ich poprawienie. Będą mieli na to 14 dni. Jeśli zrobią to w tym terminie, otrzymają świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia.


W tym roku wyjątkowo, aby uniknąć składania wniosków dwa razy, świadczenie jest przyznawane od kwietnia tego roku do 1 października przyszłego roku. W następnych latach będzie przyznawane od 1 października do 30 września kolejnego roku.


Program "Rodzina 500 Plus" ruszył 1 kwietnia. Przewiduje, że pół tysiąca złotych miesięcznie przysługujena każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków. 
Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymują natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto - jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

 

Opublikowane