Zarejestruj się | Zaloguj się

W dzisiejszym wpisie szczegółowo przyglądamy się kontom bankowym reklamowanym przez banki jako konta darmowe. Po ostatnich podwyżkach opłat bankowych i wprowadzeniu paru nowych sposobów na przerzucenie kosztów podatku bankowego na konsumentów, na rynku doszło do sporego przetasowania i praktycznie wyeliminowania całkowicie darmowych kont bankowych. W ofetach banków wciąż można wprawdzie znaleźć konta reklamowane jako darmowe, ale aby konto było rzeczywiście bez kosztów wymagane jest spełnienie określonych warunków - najczęściej posiadanie karty do konta i jej regularne używanie.

 

Opublikowane

Od początku 2013 roku polskie banki zlikwidowały ok. 800 placówek bankowych. Tylko w zeszłym roku zniknęło ok. 500. Eksperci twierdzą, że ten proces będzie trwał i w najbliższych 3-5 latach może zniknąć kolejnych 15% oddziałów.

Opublikowane

318 tys. reklamacji złożyli klienci instytucji finansowych - wynika z ankiet zebranych po raz pierwszy przez Rzecznika Finansowego. A to dane obejmujące tylko część ostatniego kwartału 2015 r.! Dodatkowo Rzecznik Finansowy ma wątpliwości co do jakości danych raportowanych przez finansistów. Będzie więc prosił KNF o skontrolowanie tego, jak poszczególne banki czy ubezpieczyciele liczą pisma wpływające od niezadowolonych klientów.

Opublikowane

Narodowy Bank Polski wspiera „Dzień bezpłacenia gotówką”, który będziemy obchodzić po raz pierwszy w Polsce już w najbliższy wtorek, 5 kwietnia. Akcja ta jest elementem paneuropejskiej kampanii „No Cash Day”, która uzyskała patronat Parlamentu Europejskiego. Idea, aby jednego dnia w roku płacić wyłącznie bezgotówkowo, jest zapisana również w Programie Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego w Polsce na lata 2014-2020. 

Opublikowane