Zarejestruj się | Zaloguj się

Ponad osiem milionów osób w Polsce spłaca kredyt konsumpcyjny. Aktywnych jest też około pięciu milionów kart kredytowych. Zmienia się nastawienie do pożyczek. Przestały być synonimem porażki lub bezradności finansowej.

 

Opublikowane

Po zrealizowaniu podstawowych potrzeb większość z nas przeznacza swoje nadwyżki finansowe na zakup odzieży, a największe sumy w ciągu miesiąca – na wydatki związane z samochodem – takie wnioski płyną z raportu „Sytuacja materialna Polaków”, zrealizowanego na zlecenie Lindorff SA. Na co jeszcze Polacy wydają swoje pieniądze oraz jak wysokie sumy przeznaczają na konkretne kategorie produktowe?

 

Opublikowane

Według raportu „Ważne wydarzenia w życiu Polaków”1, zrealizowanego na zlecenie Lindorff SA, 44% badanych Polaków wyklucza możliwość zadłużenia się z okazji ważnych wydarzeń w ich życiu. Co ciekawe, podobna liczebnie grupa – 41% – aprobuje takie rozwiązanie. Zatem, na które wydarzenia i na jakie kwoty zadłużają się Polacy?

 

Opublikowane

Wszyscy wiemy, że Polacy nie są narodem, który może być przykładem pozytywnych nawyków oszczędnościowych. Pod względem udziału osób oszczędzających w całej populacji, wyprzedzają nas nawet takie kraje jak Rwanda, Botswana, Irak czy Białoruś. Eksperci BGŻOptima w najnowszej edycji raportu „Polak Oszczędny 2016” sprawdzili czy taką postawę odziedziczą też kolejne pokolenia oraz zbadali jak rodzice przekazują wiedzę na temat finansów swoim potomkom.

 

Opublikowane

Średnie oprocentowanie bezpiecznych bankowych lokat czy rachunków oszczędnościowych to obecnie 1,40-1,50 proc. Kiedyś było więcej, to fakt. Mimo wszystko warto tę liczbę 1,50 proc. zapamiętać, bo jej nieświadomość może mieć kiepskie skutki.

 

Opublikowane

Drobne przyjemności, niezaplanowane wydatki, upragnione wakacje – to tylko przykładowe powody, dla których zaciągamy zobowiązania finansowe. A jakie są te najczęstsze? Oto co odpowiedzieli ankietowani w najnowszym badaniu „Finansowe zwyczaje Polaków”. 

Opublikowane